5 основних способів зменшення тепловитрат будівлі

24.11.2017

5 основних способів зменшення тепловитрат будівлі

При будівництві або реконструкції будинку виникає необхідність підбору потужності котла для забезпечення житла теплом і гарячою водою. Основною інформацією, необхідною для підбору потужності котла, є тепловтрати будинку, які він повинен компенсувати. Багато хто навіть і не чув про існування такого поняття, як «тепловтрати будинку», і згодом, зробивши конструктивно правильний монтаж опалювальної системи, все життя мучаться від нестачі тепла в будинку, навіть не здогадуючись про справжню причину.

Що таке тепловитрати будинку?

Тепловитрати будинку – це кількість тепла, яке будинок втрачає за одиницю часу. Компенсація тепловитрат здійснюється за допомогою використання опалювальних приладів: радіаторів, теплої підлоги, конвекторів,  а також основи нашої системи опалення – котла.

Основні фактори, що впливають на тепловтрати будинку:

  • високий рівень перепаду температур між внутрішнім мікрокліматом приміщення та температурою на вулиці;
  • характер теплоізоляційних властивостей огороджувальних конструкцій, до яких ставляться стіни, перекриття, вікна та ін. 

Як встановити тепловитрати будівель внаслідок теплопередачі?

З теплотехнічної точки зору, будь-яка огороджувальна конструкція будівлі (стіни, вікна, дах, підлога) є розподільною сіткою, через яку здійснюється теплообмін, тобто передавання тепла в напрямку від теплого приміщення до холодного зовнішнього середовища. Чим менша теплопровідність огородження та чим більша його товщина, тим більший термічний опір чинить така огороджувальна конструкція тепловому потоку.

Наприклад:

Будинок площею 100 м2, периметром – 10 х10 м, з висотою стелі 2,5 м. Зазвичай площа вікон в таких будинках становить одну шосту частину від площі стін будинку. Температура повітря в приміщенні – +20 С°, зовні – 0 С°, тобто різниця температур ∆Т = 20 С°. Якщо площу кожної конструкції поділити на її опір теплопередачі та помножити на різницю температур, то можна визначити втрати тепла.

Розрахунок тепловитрат

Розрахунок тепловтрат

Таким чином при будівництві слід враховувати те, що добре утеплений будинок, з хорошими вікнами і дверима, а також якісно змонтованім дахом – це запорука Вашого майбутнього комфорту і економії коштів на опалення. 

5 основних способів зменшення тепловитрат.

  1. Збільшення термічного опору огороджувальних конструкцій та розміщення матеріалів таким чином, щоб із внутрішнього боку знаходилися матеріали щільні та теплопровідні, а з іншого боку – пористі, з невисокою теплопровідністю та більш паропроникливі.
  2. Використання двокамерних склопакетів та п’яти, або шести-камерних профілів у віконних конструкціях.
  3. В однорідних стінах рекомендується розміщувати вікна посередині зовнішніх стін, а у стінах з утеплювачем так, щоб внутрішня поверхня віконної рами була ближчою до приміщення, ніж внутрішня поверхня утеплювача.
  4. Утеплення кутків, фундаментів та підлог першого поверху, підвалів і перекриття в місцях контакту з зовнішнім середовищем.
  5. Відокремлення та ізоляція опалювальних приміщень з метою локалізації підвищених тепловитрат в одному приміщенні. Додаткова ізоляція у місцях переходу від стін до даху.

Якщо Ви хочете, щоб тепловитрати Вашого будинку і потужність котла були розраховані з високою точністю, Вам потрібно звернутися до кваліфікованих фахівців компанії «Альтеп-Центр». Наші фахівці проконсультують Вас та підберуть найоптимальнішу модель серед широкого асортименту котлів ТМ «Altep».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.