Як працює котел Альтеп

Автоматичні котли Альтеп дозволяють отримати економне тепло, при цьому вони вимагають мінімального обслуговування. Робота котла контролюється мікропроцесорним контролером останнього покоління, який управляє в котлі усіма процесами. Процес згоряння палива регулює автоматика котла. Котел може автоматично регулювати в камеру згоряння подачу повітря і палива завдяки аналізу показники датчиків температури, забезпечуючи ефективну роботу 30% -110% від заданої потужності.

У звичайний котел з ручною подачею палива вугілля доводиться підкидати два рази на добу і більше. В автоматичних ж котлах Альтеп знаходиться бункер з вугіллям, який забезпечує горіння на 3-10 діб. Вугілля автоматично по мірі необхідності подається в камеру згоряння на реторту за допомогою шнекового механізму.

З подачею вугілля одночасно відбувається примусова подача повітря, яка необхідна для горіння. За допомогою комп’ютера ведеться контроль кількості подаваного вугілля і повітря. У міру того, як згоряє вугілля, на реторті видаляється зола, яка відразу потрапляє в зольний ящик. Видаляти золу потрібно один раз в 2-4 дня в залежності від зольності самого вугілля.

Розпалюючи традиційним способом котел, важливо стежити за рівнем бункерного палива і періодично спустошувати зольний короб. Безупинної роботи котла вистачає до 7 днів при повній завантаженості бункера. Повністю котел готовий до роботи після підготовки його до роботи виконаного монтажу і першого запуску. Через те, що горіння в котлі безперервне, розпал котла зазвичай виконується один раз за весь опалювальний сезон.

Обслуговувати котел досить просто – необхідно один раз приблизно в 3-10 днів додавати вугілля в бункер. Повністю завантажений бункер забезпечує роботу котла від 3-10 днів. Також дуже зручно додавати з мішків фасований вугілля. Процес стає чистим завдяки тому, що у вугіллі не міститься пил. Котли мають бункер на 210 кг або 400 кг вугілля в залежності від моделі.

За насоси та клапани системи опалення відповідає автоматика котла, забезпечуючи наступні функції:

  • Управляє процесом нагріву в баку (ГВС) гарячої води.
  • Котел завдяки автоматиці може діяти в режимі підігріву гарячої води, яка використовується в господарстві.
  • Діє за принципом пріоритетним режимом нагріву гарячої води.
Автоматична подача палива

Пріоритетний режим нагріву гарячої води:

Зазвичай власний будинок має бойлер для підігріву гарячої води, в якому встановлений датчик температури. Теплоносій проходить через змійовик, який проходить всередині бойлера. Котел автоматично переходить на максимальну продуктивність, якщо автоматика зафіксувала в бойлері падіння температури, після чого в бак ГВП відправляється теплоносій. Як тільки температура досягла потрібної температури в баку ГВП, теплоносій автоматично переключиться на систему опалення, приводячи котел в оптимальний режим.