Чим опалювати будинок?

20.04.2020
«Чим опалювати будинок?», «Що дешевше?», «Газ? Електрика? Дрова? Пелета? Вугілля?»… Відомий факт, що всі люди оцінюють будь-яку ситуацію виходячи з власних суджень і досвіду. Ми займаємося виробництвом опалювального обладнання вже більше 10 років і хочемо Вам розповісти, (виходячи з нашого досвіду звичайно ж), де саме, опалення пелетами буде кращим варіантом, а де застосовувати його не варто.
Отже, поїхали ...
Варіант №1. Ви будуєте новий будинок з нуля
Нууу, тут варіантів чим опалювати будинок звичайно маса. Але, якщо пробігтися по самим адекватних рішеннях, то на думку спадають лише три варіанти: газ, геотермальний тепловий насос і пелетний котел (електрику навіть не беремо, це дуже дорого, навіть з нічним тарифом). Тут вибір кожен повинен робити сам, тому що найправильніше рішення залежить від великої кількості різних змінних: скільки у вас грошей, яка площа ділянки, як далеко газ і скільки коштує підключення до нього і т.д. і т.п. У цій статті ми не будемо міркувати що вибрати газ або тепловий насос, ми поміркуємо про пелету, наскільки доцільно застосовувати її для опалення приватного будинку.
Рішення опалювати будинок пелетою цілком адекватне і вірне в тих випадках, коли:
  • у вас немає газу або вартість його підключення коштує космічних грошей (від 100 тис. І вище);
  • у вас немає достатнього бюджету на покупку теплового насоса (або ж ви просто не довіряєте цій техніці) або у вас дуже маленька площа ділянки для установки геотермальних зондів;

електрику, повторимося, навіть не будемо розглядати, це дуже дорого.

Виходить, що якщо не газ чи тепловий насос, то єдиний, більш-менш автоматичний і адекватний за ціною спосіб опалення це пелета.
Дрова, вугілля та інші принади ручного завантаження варто застосовувати тільки тоді, коли грошей немає взагалі (від слова «зовсім»). В цьому випадку, все ж краще придбати таку модель котла, яка в майбутньому дозволить встановити вам в нього пелетний пальник, автоматизувавши його таким чином.
Варіант №2. Ви власник приватного будинку (котеджу, неважливо якої площі), і у вас звичайний, твердопаливний котел.
«- Дровами опалюватися дешевше! І нічого не хочу чути! » Така реакція в основному у наших клієнтів, коли ми пропонуємо їм перейти з дров'яного опалення на пелетне. А справді, чим дешевше топитися, дровами або пелетами ?, давайте розбиратися ...
Якщо брати чисто теорію і рахувати за формулами, то так, виходить, що дровами опалюватися дешевше ніж пелетою, десь в 2 рази, але це тільки в теорії, на практиці ж цифри виходять зовсім іншими.
У нас є багато клієнтів, які перейшли з дров на пелету і які після опалювального сезону зі здивованими очима розповідають нам, що в грошах, вони заплатили менше, ніж топилися дровами! Чому так виходить? А ось зателефонуйте нам, ми вам і розповімо
Далі... Комфорт. Ось через що в основному люди переходять від дров до пелет. Пелетний котел до 10 днів може працювати в повністю автоматичному режимі! І це просто рай для тих дружин, чиї чоловіки часто мотаються по відрядженнях. Уявляєте, який геморой для жінки завантажити і почистити дров'яний котел?
А перед усім цим дрова потрібно закупити, висушити влітку, порубати, складувати під навіс, принести в котельню, завантажити котел .... І через 6-8 годин знову його завантажити ... і знову через 6-8 ..., а вже під ранок в будинку холодно, тому що котел потух! З пелетою таких головних болей не буде.
Підсумовуємо: Якщо ви перейдете від дров до пелети, ви однозначно виграєте в комфорті. У вартості опалення пелетами буде вам коштувати приблизно тих же грошей, що і дровами.
Отож, думайте, зважуйте і приєднуйтесь до великої армії тих, хто користується пелетним опаленням.

 

Поділитися в соцмережах