Чим вигідніше опалювати будинок?

20.04.2020

Автономне опалення має багато переваг. Насамперед це комфорт, надійність та ефективність. Правильно створена система опалення запобігає розвитку та поширенню плісняви ​​та грибка. Але стрімке зростання цін на енергоносії змушує споживачів більш ретельно підходити до питання вибору варіанта опалювальної системи для дому.

Яке опалення вибрати під час будівництва приватного будинку?

До найпопулярніших систем опалення для приватного будинку відносять:

  1. Водяне. Цей вид опалення найпоширеніший. Він доступний та універсальний у виборі палива чи приладів опалення. До його недоліків відносять схильність до корозії, ризик нерівномірного прогріву радіаторів і втрати тепла на етапі його транспортування. У разі аварії може статися витік теплоносія.
  2. Повітряне. Відрізняється універсальністю, оскільки подача теплого повітря може проводитись по всьому приміщенню або лише в окремі кімнати. Таке опалення називають більш комфортним, тому що для нагрівання повітря не потрібно багато часу. До його переваг відносять ефективність, економічність, простоту запуску, високий ККД та можливість поєднання з системою вентиляції.
  3. Електричний. Така система відрізняється простотою монтажу та конструкції, мобільністю приладів. Однак через постійне зростання вартості електроенергії його використання не завжди є раціональним.

Розрахунок витрат на опалення

Щоб зрозуміти, який котел краще вибрати для опалення приватного будинку площею 100 м2, необхідно провести розрахунки.

Вид палива

КПД котла %

Од. вим.

Ціна однієї од. грн

Потреба од./день

Ціна грн./день

Ціна, грн./міс.

Газ

0,9

м3

8,55

7

59,85

1795,5

Тп котел (дрова)

1,9

м3

600

3,2

5

150

Електроенергія

4,11

кВт

1,44

27

38,88

1166,40

Яке паливо вибрати для твердопаливного котла?

Організовуючи опалення в приватному будинку, можна вибрати такі теплоносії:

  1. Газ. У співвідношенні ціна та зручність природний газ завжди був лідером серед теплоносіїв, що використовуються для обігріву будинку. Але в останні роки його вартість почала стрімко зростати, що призвело до його витіснення твердим паливом.
  2. Тверде паливо (дерево, вугілля, пелети). Для його використання необхідно встановити спеціальний твердопаливний котел. Найдешевшим варіантом є дрова. Але їх використання супроводжується складнощами, тому необхідно постійно контролювати кількість палива в котлі. Вугілля достатньо завантажувати лише 1-2 рази на добу. Однак при його використанні доведеться регулярно проводити очищення обладнання від золи. Застосування брикетів найзручніше, проте вартість їх майже вдвічі перевищує ціну дров.
  3. Електрика. Цей варіант найдорожчий. Тому встановлювати електричні котли радять лише в тому випадку, якщо є можливість отримати пільговий тариф.

Щоб визначити, який варіант опалення вибрати для будинку, необхідно проаналізувати вартість та доступність того чи іншого виду палива.

Поділитися в соцмережах