Як усунути появу смоли в котлі

14.02.2019

Якщо з'явилася смола в котлі, важливо подбати про очищення обладнання, щоб попередити зниження його експлуатаційних властивостей. Зробити це можна трьома способами — механічним, хімічним і паровим. Розглянемо докладніше особливості кожного з них.

Механічна чистка твердопаливного котла від смоли

В цьому випадку видалення продуктів горіння виконується інструментами. Вам будуть потрібні різні лопатки та йоржики, кочерга, скребки, металеві щітки. Зверніть увагу, що починати очисні роботи слід після повного охолодження обладнання. При цьому шиберна заслінка повинна бути відкритою.

Послідовність:

  1. Спочатку варто розтопити котел — так застигла смола стане м'якшою, а значить видалити її буде простіше.
  2. Далі потрібно почекати, щоб обладнання трохи охололо. Після цього можна виконувати чистку — видаляти смолу та інші забруднення з внутрішніх стінок камери згоряння, використовуючи підготовлені інструменти.
  3. Коли чистка котла від смоли завершена, його знову слід запалити, щоб частинки, котрі залишилися, вигоріли.

Важливо! Виконувати чистку котла металевими інструментами, особливо з гострими краями, слід дуже обережно, щоб виключити пошкодження поверхонь обладнання.

Хімічний спосіб

В цьому випадку будуть потрібні спеціальні речовини, які попередньо нагріваються, а потім за допомогою спеціального насоса заповнюють систему. Метод досить популярний серед користувачів, оскільки відрізняється простотою і не вимагає істотних фізичних зусиль.

Чим видалити смолу в котлі? Ефективно впоратися з цим завданням зможуть кислоти:

  1. Адипінова — її потрібно розвести з водою і потім заповнити речовиною котел, використовуючи насос. Після того, як кислота вступила в реакцію, потрібно випустити тиск і дочекатися, коли солі, що утворилися, випадуть в осад. Їх потрібно змити водою.
  2. Сульфамінова. Розводиться водою в окремій ємності, а потім під тиском нагнітається в обладнання. Після того, як відбудеться хімічна реакція, котел слід промити.

Також можуть використовуватися спеціальні гелі. Вони ефективно розчиняють смолу, сажу, але при цьому дбайливо впливають на стінки котла.

Якщо ви вирішили очистити котел від смоли хімічним способом, при виконанні роботи дотримуйтесь правил безпеки:

  • використовуйте засоби захисту — маску і гумові рукавички;
  • суворо дотримуйтесь інструкції застосування реагенту;
  • подбайте, щоб під час очищення котла в приміщенні, де він розташований, були відсутні тварини і діти;
  • використовуйте тільки якісні хімічні засоби.

Другий спосіб очищення внутрішніх поверхонь котла від смоли та сажі — "хімічне" поліно. При горінні воно виділяє газ, який розріджує відкладення на стінках обладнання. Як наслідок, смола та сажа вигорає і обсипається. При невеликій кількості нагару поліно можна використовуватися як самостійний засіб для очищення. Якщо ж відкладень багато, його варто використовувати за тиждень до механічного чищення котла.

Паровий спосіб

У цьому випадку потрібен парогенератор, за допомогою якого вдасться ефективно очистити стінки обладнання зсередини. Таким чином вдасться позбутися не тільки від продуктів згоряння, а й нейтралізувати цвіль, грибок. Пара подається в котел під високим тиском, внаслідок чого смола розм'якшується і видаляється з поверхонь.

Яким способом краще очистити котел від смоли, залежить від ваших уподобань. В одному випадку потрібні мінімальні фінансові витрати, але не обійтися без фізичних зусиль. В інших позбутися від нагару вдасться без зусиль, але вони дорожчі. Одне залишається незмінним — чистити котел від смоли потрібно регулярно, щоб ефективність його роботи залишалася на належному рівні.

Відео на тему "Поява смоли в твердопаливному котлі"

Поділитися в соцмережах