Основні причини для встановлення теплоакумулятора

08.02.2022

Що таке теплоакумулятор у системі опалення? Теплоакумулятор або буферна ємність (друга назва) являє собою обладнання, завданням якого варто акумулювати надмірне тепло від теплогенеруючого пристрою (котла, сонячних колекторів та ін) у вигляді запасу гарячого теплоносія і повертає його в систему опалення, коли теплове обладнання перестало працювати. Основна причина встановлення буферної ємності – убезпечити теплове обладнання від перегріву.

Чи можна обійтися без акумулятора в системі? Які можуть бути наслідки використання системи опалення без акумулятора?
Безперечно, обійтися без теплоакумулятора в системі можна. І багато хто обходиться на сьогодні. Тільки швидше це походить від незнань переваг його використання. Насправді, коли Ви не використовуєте буферну ємність у системі опалення, це говорить про те, що Вам частіше доведеться контролювати роботу обладнання та стежити за тим, щоб не було перегріву. Коли йдеться про теплоакумулятор, то це насамперед безпека та комфортне перебування у приміщенні. Але в цілому можна обійтися і без неї.

Навіщо потрібна буферна ємність?

фективність теплоакумулятора виправдовує витрати на покупку та встановлення цього обладнання.
Розгляньмо переваги використання системи опалення з теплоакумулятором:

 1. Економне горіння. Твердопаливне обладнання працює у більш економічному режимі, і при цьому завантаження палива скоротиться майже вдвічі;
 2. Дозволяє спростити процес опалення.Залишається встановити потрібний параметр системі;
 3. У літній період може використовуватись як гаряча система водопостачання з буферною ємністю, застосовується як бойлер;
 4. Нормалізує температурні перепади у системі. Запобігає нагріванню опалювального обладнання, тим самим забезпечує безпеку роботи;
 5. Опалювальне обладнання зберігає та продовжує термін служби;
 6. Не потребує спеціального обслуговування. Робить зручним та комфортним опалення твердопаливного обладнання;
 7. Якщо котел підібраний із підвищеною потужністю, то теплоакумулятор компенсує його перевитрату та допоможе акумулювати тепло, видаючи дозовано, коли це необхідно;
 8. Теплоакумулятор можна поєднувати з іншими джерелами тепла. Наприклад, він чудово працюватиме з теплою підлогою;
 9. Експлуатація твердопаливного котла з буферною ємністю на високих температурах дозволяє заощадити паливо.
 10. Підвищує ККД системи.

Цих переваг вже має бути достатньо, щоб зрозуміти, для чого потрібний теплоакумулятор у системі опалення.

Але давайте розберемо докладніше деякі моменти, для чого нам потрібна буферна ємність із твердопаливним котлом. Так як це ефективне опалення будинку – найчастіше питання сьогодні!

Нормалізація температурних перепадів у системі

Температурні перепади у твердопаливному котлі можуть виникати з низки причин:

 • При нагріванні відбувається природне розширення обсягу теплоносія.
 • Вихідний патрубок котла повинен мати найбільший розмір. При неправильному підборі діаметра труб (у бік зменшення) зростає тиск.
 • Збої в роботі циркуляційного насоса або збільшення потужності можуть спровокувати перепади температур.
 • Відкритий кран підживлення системи від водопостачання. Тиск у трубах водопостачання перевищує показник в опаленні.

У разі зниження показника тиску варто оглянути обладнання на наявність мікротріщин на трубах або теплообміннику.

У такому випадку, хорошим варіантом стане застосування буферної ємності, оскільки теплоносій відразу ж надходить у неї, що запобігає тепловтратам. Теплоакумулятор, як резервний фонд тепла, у разі відключення опалювального обладнання, і тепло надходитиме якийсь час, створюючи комфортну температуру в приміщенні. Також теплоакумулятори можуть забезпечити ТЕНами, які допомагають підтримувати температуру на необхідному рівні.

Економічна ефективність установки

Основна перевага буферної ємності полягає в тому, що вона служить деяким термосом, який акумулює тепло і допомагає підтримувати задану температуру в приміщенні навіть при вимкненому опалювальному обладнанні певний час. І якщо торкнутися економічної сторони, то звичайно не можна ігнорувати витрати на теплоакумулятор та монтаж, плюс насос, датчик кімнатної температури та обв'язування трубопроводу. Але цей аспект відносно невеликий, якщо вивчити економію грошей, коли встановлений буферний бак.

Вигода полягає в тому, що буферна ємність із твердопаливним котлом у системі, запобігає його закипанню, що призводить до поломки обладнання. А монтаж і обв'язка котла, як правило, рази в 4 дорожчі за буферну ємність за вартістю. Також не можна не зважити на економію на паливі. А влітку, використовуючи замість бойлера, можна скоротити витрати на гаряче водопостачання.

Тому, встановлюючи котел разом із теплоакумулятором, однозначно вигідна позиція!

Підвищення ККД системи

З встановленим теплоакумулятором котел працює з максимальними показниками ККД, що виключає процес тління палива. А це у свою чергу виключає зайві забруднення, та полегшує обслуговування твердопаливного обладнання, чищення димоходу. Адже відомо, чим більше забруднений котел, тим гірша його теплопровідність. Відповідно, це теж про економію. Отже, в черговий раз робимо висновки, що теплоакумулятор покращує прогрівання системи опалення у приміщенні.

Можливість підключення теплої підлоги

На малюнку представлена ​​система обв'язки з теплою підлогою та буферною ємністю.

У чому перевага такого поєднання? Установка теплої підлоги є частою практикою сьогодні, так як це додатковий спосіб опалення приміщення. До того ж, перевага теплої підлоги – рівномірно розподілити нагрів. В опалювальний період особливо комфортно ходити теплою поверхнею.

У разі встановлення теплої підлоги з твердопаливним котлом, наявність у системі теплоакумулятора відіграє важливу роль. Тому що важливо безперервно і без зайвих коливань підтримувати нагрівання в межах +35-40 градусів за цельсієм. Саме цю функцію рівномірної подачі тепла добре виконує буферна ємність.

Температура в приміщенні має бути комфортною, а будинок - добре прогрітим, щоб не довелося ще думати про ремонтні роботи. Сподіваємось, прочитаний матеріал, був корисним!

Поділитися в соцмережах