Схема підключення буферної ємності до твердопаливного котла

08.02.2022

Опалення – завжди актуальна тема, з урахуванням зростання тарифів. І останнім часом все частіше споживачі твердопаливного обладнання спонукаються на установку буферну ємність в систему. Так, як це дійсно є величезним плюсом в економії коштів та часу на обслуговування твердопаливного обладнання. Ідеально підключити буферну ємність до котла одночасно при установці твердопаливного котла.

схема підключення теплоакумулятора до котла

Твердопаливний котел та теплоакумулятор у тандемі мають свої плюси в опаленні. У Вас може стояти найпростіший твердопаливний котел, без сучасних модифікацій, але з використанням ємності в системі, його робота дасть фору будь-якому котлу тривалого горіння, ну або, принаймні, не поступатиметься в комфорті обслуговування і грамотно витрачатиме тепло, скоротить кількість підходів до топкової камери та витрати на паливо.

Основні причини підключення буферної ємності:

 1. Потреба економії витрат;
 2. Збільшення роботи котла на одному завантаженні;
 3. Збільшити тепловіддачу;
 4. Забрати причину перегріву котла;
 5. Акумулювати тепло;
 6. Використовувати як бойлер.

І тут часто виникає питання "Як підключити теплоакумулятор до котла?".
Щоб монтаж буферної ємності був безпечним і теплоакумулятор служив ефективно, необхідно знати деякі нюанси підключення. Про що й поговоримо далі.

Як підключити буферну ємність?

Насамперед варто врахувати, що буферна ємність досить габаритна та ідеально приміщення під неї готувати на стадії проектування будівлі. Також краще робити монтаж твердопаливного котла з буферною ємністю відразу.Але не завжди так відбувається. Виходячи з цього, виробники стали випускати їх круглими та плоскими, що полегшити розміщення вже в готовій споруді, де можливо і немає достатнього місця.

Щоб підключити теплоакумулятор у системі опалення, важливо правильно розрахувати потужність ємності. І тому існує спеціальна формула розрахунку.

Q = m * cp * (T2-T1), в якій

 • m - маса теплоносія, що використовується в ємності;
 • ср - питома теплоємність рідини, що накопичується в теплоакумуляторі;
 • T2 і T1 – середні показники температури теплоносія в ємності до його нагрівання та після.

Ще є розрахунок обсягу буферної ємності. Так прийнято вважати об'єм у співвідношенні 30-50 л ємності на 1 кВт котла.

Що важливо знати під час монтажу:

 1. Вертикальний буферний бак дозволяється підключати лише у приміщеннях з плюсовою температурою.
 2. Монтаж і пуск в експлуатацію повинен бути виконаний спеціалізованою фірмою.
 3. Як теплоносій застосовувати воду.
 4. Після першого запуску слід перевірити місця з'єднання на просочення.
 5. При першому пуску можлива поява невеликої кількості води (конденсату) із теплообмінників.
 6. Монтаж знімної теплоізоляції проводити на останній стадії робіт.
 7. При можливості замерзання необхідно захистити бак від низьких температур або повністю злити воду.
 8. Теплоакумулятор повинен бути заземлений згідно з вимогами НПАОТ 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів». Заземлення проводиться через спеціальний болт М8х25, який розташований у нижній частині теплоакумулятора.
 9. Буферну ємність найкраще також утеплити.Це дозволить краще акумулювати тепло та запобігти опікам.

Послідовність монтажу ізоляції бака:

 1. Ізоляція, що знімається, піддається впливу навколишніх температур. При монтажі в холодному приміщенні необхідно нагріти ізоляцію до 20-25°С.
 2. При монтажі та перед підключенням контурів необхідно надіти ізоляцію.
 3. Під час монтажу необхідно розгорнути ізоляцію та натягнути її на бак так, щоб отвори, виконані в кожусі, збіглися з розгалуженими патрубками. Розгладити ізоляцію так, щоб вона набула форми бака і блискавка мала можливість легко застебнути. Обережно застебнути блискавки зверху донизу. Не застібати блискавку із застосуванням сили.
 4. Обв'язка твердопаливного котла потребує технічних знань та запобіжних заходів. Тому краще завжди звернутися до фахівців, яким знайома система та найкращі методи підключення вивчені на практиці. Вони знають, як правильно підключити теплоакумулятор і зробити ефективною роботу обладнання.

Ось кілька схем підключення теплоаккумулятору до твердопаливного котла!

Варіант №1, Схема 1

Варіант №2 Схема 2

Сподіваюся, на питання "Як підключити теплоакумулятор?" ми відповіли, і це було Вам корисно! Не завжди простий спосіб найефективніший. Потрібно дивитися ширше та зробити економічні розрахунки.

Не забувайте про заходи безпеки та про те, що хороший виробник завжди описує важливу інформацію у посібнику з експлуатації продукції. Це також допоможе правильно налаштовувати обладнання. Тому інформацію від виробника не варто ігнорувати! І тоді підключення буде легшим!

Поділитися в соцмережах