Поширені поломки твердопаливних котлів

09.11.2021

Яким би дорогим та ефективним не було обладнання, згодом воно може зламатися. Щоб розуміти, що опалювальне обладнання вийшло з ладу, необхідно знати основні несправності твердопаливних котлів та причини, які їх спричинили.

поломки тт котлов

Твердопаливний котел перегрівається

Чому температура котла піднімається до занадто високих значень? Це може статися з різних причин. Наприклад, через поломку циркуляційного насоса або у випадку, якщо обладнання вибрано неправильно, тому тепла, яке генерує котел, набагато більше, ніж потрібно для обігріву приміщення.

Твердопаливний котел нагріватиметься доти, доки не спрацює захисний клапан внаслідок закипання води всередині системи. У більшості випадків перегрів котла відбувається через аварійне відключення світла. Щоб цього не допустити, рекомендується встановити безперебійник та акумуляторну ємність (теплоакумулятор).

Поява конденсату з котла чи димоходу

Причиною може бути недостатня температура теплоносія у зворотному трубопроводі, якщо твердопаливний котел не набирає температури. Якщо цю несправність не усунути, у димарі починає накопичуватися сажа. Також скорочується термін служби обладнання.

Щоб не допустити такої неприємності, важливо стежити, аби температура води у зворотному трубопроводі була не нижче 55 градусів. Для цього встановлюється триходовий змішувальний клапан.

Утворення смоли на стінках котла

Причиною забруднення теплообмінника смолою може стати:

  • використання неякісного палива;
  • недостатня температура горіння;
  • неповне згоряння палива;
  • нестача тяги чи припливу повітря.

Найчастішими причинами утворення смоли на стінках котла є неправильне встановлення, а також невірно підібране паливо.

Погано горить паливо у котлі

Якщо погано горить твердопаливний котел і паливо в ньому не повністю згоряє, необхідно перевірити тягу в димарі і при необхідності прочистити обладнання. Причиною того, що не горить твердопаливний котел, може стати відсутність тяги. Тому, якщо прочищення труби не допомогло, потрібно збільшити висоту або переріз труби димоходу.

Сильно піднімається тиск

Тиск у системі може підніматися через те, що використовуваний розширювальний бак має недостатній об'єм або в ньому присутні пошкодження.

Йде чорний дим із котла

Причиною того, що з труби йде чорний дим, може стати використання неякісного палива або недостатня кількість повітря для забезпечення якісного горіння.

Занадто велика витрата палива

Надмірна витрата палива може бути пов'язана з його поганою якістю. Наприклад, воно має мінімальну калорійність чи високу вологість. До інших причин великих витрат відносять:

  • значні тепловтрати приміщення;
  • неправильний вибір потужності котла;
  • помилки під час проектування системи опалення.

Внаслідок цього значно підвищуються витрати на обігрів приміщення. Щоб цього не допустити, необхідно вибирати лише якісне паливо, провести утеплення будівлі та перевірити систему на наявність проектних помилок.

Поділитися в соцмережах