Ризики та шкода від низької температури

09.10.2019

Що трапляється з твердопаливним котлом, коли температура його «зворотнього» теплоносія нижче 50 °C? Відповідь проста - на всій поверхні теплообмінника з’являється смоляний наліт. Він знижує продуктивність котла, істотно ускладнює його чистку і, найголовніше, може призвести до хімічного пошкодження стінок теплообмінника котла. Для запобігання подібній проблемі, необхідно передбачити відповідне обладнання при монтажі системи опалення з твердопаливним котлом.


Щоб не допустити утворення смоляного нальоту, необхідно забезпечити температуру теплоносія, що повертається в котел з системи опалення, на рівні не нижче 50 ° C. Саме за цієї температури водяна пара, що міститься в димових газах твердопаливного котла, починає конденсуватися на стінках теплообмінника (переходить з газоподібного стану в рідкий). Температура переходу називається «точкою роси». Температура конденсації безпосередньо залежить від вологості палива і кількості в продуктах згорання водню і сірчастих утворень. В результаті хімічної реакції виходить сульфат заліза - речовина корисна в багатьох виробництвах, але не всередині твердопаливного котла.
Цілком закономірно, що виробники багатьох твердопаливних котлів знімають котел з гарантії, за відсутності системи підігріву зворотньої води. Адже тут ми маємо справу не з прогоранням металу від високих температур, а з хімічними реакціями, за яких руйнується будь-яка котлова сталь.
Найпростіше рішення проблеми низької температури зворотного теплоносія – використання термічного триходового клапану (антиконденсаційний термостатичний змішувальний клапан).

 

Термічний антиконденсаційний клапан - це термомеханічний триходовий клапан, що забезпечує підмішування теплоносія між первинним (котельним) контуром і теплоносієм із системи опалення з метою досягнення фіксованої температури котла. По суті, клапан пускає ще не охолоджений теплоносій по малому колу і котел гріє сам себе. Після досягнення налаштованої температури, клапан автоматично відкриває доступ теплоносія в систему опалення і працює, доки температура зворотньої води знову не досягне налаштованих значень.
Враховуйте можливі ризики та шкідливі фактори, що псують ваш котел та знижують ефективність і час експлуатації системи опалення. Завчасно подбайте про справність роботи вашого обладнання, щоб бути у теплі та безпеці.
Бажаємо Вам тепла та затишку!

Поділитися в соцмережах