Захист котла від тиску

01.10.2019

Захистіть котел від високого тиску теплоносія!
Некоректне встановлення системи опалення чи її елементів може спричинити неефективну роботу системи, скоротити час експлуатації, та навіть спровокувати аварію чи вибух. Вчасно подбайте про справність роботи системи опалення задля власної безпеки та довгої і ефективної роботи обладнання.

На що саме слід звернути особливу увагу, щоб довго та безпечно зігрівати себе твердопаливним котлом?

  • Захист від високого тиску теплоносія;
  • Захист від низької температури теплоносія зворотнього напрямку тепломагістралі;
  • Запобігання спрацьовуванню системи без теплоносія.

Щоб запобігти згаданим вище ризикам, слід встановити відповідне додаткове обладнання.

Просте та дієве рішення для захисту твердопаливного котла від тиску, гранично допустимого для даної моделі - використання мембранного запобіжного клапана.


Принцип роботи клапана простий - поки рівень тиску теплоносія знаходиться нижче точки спрацьовування, даний клапан знаходиться в закритому стані. Як тільки тиск системи піднімається вище рівня спрацювання клапана, під дією цього тиску зміщується пружина клапана, система розгерметизовується і зайвий теплоносій витікає з системи. Це триває до моменту нормалізації тиску, тоді пружина клапана знову закривається і теплоносій циркулює в закритій системі.

Для того, щоб правильно підібрати відповідний мембранний запобіжний клапан, слід врахувати потужність вашого твердопаливного котла. Як правило, для котлів потужністю до 50 кВт, встановлюють клапан з виходами ½ та ¾ дюйма. Для більш потужних систем клапан варто підбирати індивідуально. В налаштуваннях клапана, як правило, робочий тиск можна відрегулювати або придбати клапан який вже налаштований на відкриття при певному тиску.

Варто зазначити невеликий недолік, з яким можна зіткнутися після спрацьовування клапана. З огляду на те, що теплоносій не завжди чистий і може містити бруд і шлам, частинки бруду можуть завадити пружині повністю закрити клапан при нормалізації тиску і теплоносій буде продовжувати капати. Для вирішення проблеми необхідно провести прочищення за допомогою ручного відкриття. Для цього потрібно повернути ручку і промити клапан потоком теплоносія.

Найпопулярнішим рішенням проблеми надлишкового тиску є установка приладів групи безпеки котла. Це пристрій, який включає в себе основні елементи захисту: мембранний запобіжний клапан, автоматичний повітряний клапан і манометр. Група безпеки використовується частіше, тому що всі необхідні елементи вже змонтовані на єдиному колекторі і потрібно лише одне різьбове з'єднання для його установки.
Важливо, щоб у групі безпеки автоматичний повітряний клапан і манометр були підключені за допомогою відсічних клапанів. Це дає можливість провести заміну або профілактику клапана чи манометра, не зливаючи теплоносій із системи опалення.
Як правило, в групі безпеки встановлений мембранний запобіжний клапан, налаштований на спрацьовування при тиску, вищому за рівень в 3 бар. При використанні групи безпеки з твердопаливним котлом, варто замінити клапан на той, номінал якого відповідає максимально допустимому тиску вашої системи опалення на базі твердопаливного котла.

Задля безпеки, радимо продублювати встановлення мембранного запобіжного клапана у вашій системі опалення: один на котлі, а другий на трубі подачі теплоносія.

Запобіжні заходи подовжать термін користування твердопаливним котлом, і ваша оселя буде теплою, безпечною та затишною.
Бажаємо вам тепла! )

Поділитися в соцмережах