Як опалювати будинок без газу?

07.02.2022

Альтернативні джерела опалення чи як опалювати будинок без газу? У зв'язку з постійним зростанням тарифів, споживачі часто задаються подібними питаннями, щоб зробити менш витратним опалення та при цьому перебувати у комфортних умовах. Газ із кожним роком стає "на вагу золота". Особливо цікавить альтернатива газовому опаленню споживачів, які мають приватний або заміський будинок.

Види альтернативних видів опалення

Розглянемо варіанти опалення будинку без газу:

 • Твердопаливне обладнання
 • Сонячна енергія
 • Тепловий насос
 • Електрообігрів

Твердопаливне обладнання

Опалення у приватному будинку? Все більшої популярності стали набирати котли на твердому паливі. Саме цей спосіб виявляється одним із найвигідніших сьогодні, щоб опалювати будинки або офісні приміщення.

Вони відрізняються високим рівнем ККД (близько 90% і більше). Є безліч варіантів котлів тривалого горіння, що значно полегшить обслуговування. Головна умова - якість палива, з низькою вологістю та високою калорійністю. Найпопулярніший і найдоступніший вид палива - дрова.

Саме, мабуть, багатофункціональне обладнання, яке витісняє газовий котел сьогодні – котел на твердому паливі. Досить витратне придбання здавалося б, але його економічність роботи швидко себе окупає.
Мінусом можна вважати лише те, що потрібно для встановлення та зберігання палива, достатньо місця.

Сонячна енергія

Плюси сонячних панелей у тому, що накопичена енергія дістається нам безкоштовно і це є абсолютно екологічним обігрівом.Також панелі легко монтуються та не мають негативного впливу на людину та природу. Але з мінусів можна відзначити низький рівень ККД та вартість такого обладнання. Тому цей варіант не дуже популярний серед населення.

Тепловий насос

Високим ступенем екологічності та ефективності відрізняються теплові насоси. Це обладнання використовує тепло зі стихій природи - води, землі та повітря. Тепловий насос здатний опалити будинок будь-якого розміру. Природне тепло перетворюється на чисту енергію, що і є джерелом обігріву. Відмінний варіант як альтернатива газу. Чи дешево? Це, мабуть, один із вагомих аргументів, чому на сьогодні в Україні цей спосіб не дуже поширений. Дорогий варіант опалення, хоч і вважається надійним автономним рішенням з високим рівнем ККД. Але якщо ви все ж таки не виключаєте використання теплового насоса, як альтернатива газу, варто задуматися про його встановлення ще до спорудження будинку.

Електрообігрів

Варіанти електрообігріву:

 • Електрокотел. Досить недороге обладнання, якому не потрібно багато місця і немає потреби у зберіганні палива. Але для того, щоб опалювати велике приміщення, необхідно підключитись до потужних ліній. Це потребує спеціального дозволу. І мінус у тому, що вартість за 1 кВт досить висока.
 • Електрокамін. Компактних розмірів обладнання, яке можна встановити як у квартирах, так і в приватних будинках. Здатний опалювати приміщення та працювати джерелом гарячого теплопостачання (камін з водяним контуром).Але в ньому не передбачено автопостачання дров, і це говорить про нестабільну підтримку тепла в приміщенні.
 • Повітряний камін вимагає установки димоходу та повітряних каналів у кожну кімнату, до того ж частота завантаження дров кожні 2-3 години. На підігрів води не працює.
 • Пелетний камін вирішує питання з автоподачею палива за рахунок наявності бункера. ККД у районі 80%. Для роботи потрібна електрика та пелети. Вимагає професійного монтажу та займає достатньо простору. Висока вартість впливає на низький попит.
 • Кондиціонери. Якщо є функція “тепловий насос”, кондиціонери можна використовувати для опалення приміщення. Але часто цей спосіб опалення використовують у міжсезоння, так як використання кондиціонеру споживає велику кількість електроенергії. Опалення без газу кондиціонер вважається нерентабельним.
 • Керамічні інфрачервоні панелі. Вiдносять до нового виду опалення. Це надійний, з погляду пожежної безпеки, пристрій. Не потребує обслуговування довгі роки. Легко встановлюється у будь-якому приміщенні. Вони не сушать повітря, не спалюють кисень, не сприяють циркуляції пилу. Екологічне обладнання, яке працює безшумно. Економічні у електроспоживанні (до 30%). Хороший варіант для садочків та шкіл.
 • Електрична тепла підлога. Рівномірне розподілення тепла, яке не піднімає пил. При використанні терморегулятора є можливість встановлення температурного режиму. Але найчастіше це додаткове джерело тепла, ніж основне.

Твердопаливні котли Altep – головна альтернатива газовому опалюванню приватного будинку

Після того, як ми розглянули способи опалення будинку без газу, найекономічніший альтернативний варіант на нашу думку – встановлення твердопаливного обладнання.

Але який котел вибрати сьогодні, щоби зима видалася теплою?

Розглянемо переваги твердотопу в цілому:

 1. Високий рівень ККД;
 2. Швидка окупність;
 3. Надійність;
 4. Довгий термін експлуатації;
 5. Невибагливий до палива.

Але виробників сьогодні на ринку не мало. Зазначимо одного з найнадійніших, перевірених часом.

Це офіційний український виробник, котрий на ринку вже 15 років. Виробництво компанії складає близько 10 000 квадратних метрів. Зарекомендував Altep гарною якістю, та має супровід сервісного обслуговування. Це важливий аргумент на користь цього виробника. Котли варять на автоматизованому сучасному обладнанні, яке максимально виключає ручну роботу людини.

Продукція сертифікована та виготовляється з жароміцної сталі. Мають 5 років гарантії.

Понад 40 000 задоволених клієнтів, серед яких великі та малі підприємства, а також приватні особи. Що також свідчить про якість бренду.

Як і чим опалити взимку будинок без газу, вирішувати, звичайно ж, Вам.

А ми просто доповнимо згадану інформацію коротким порівнянням ціни обігріву приватного будинку газом, дровами та іншими альтернативними джерелами тепла.

Вид палива

 

Од.виміру

 

Теплотворна здатність, кКал

 

Ціна од., грн.

 

Середні витрати на опалювальний сезон на  (168 МКал/)

Загальні витрати на 100 м2

 

 

Натуральний показник

В грошовому еквіваленті, грн/день

Природний газ

м3

8000

8

2242,6

106,79

17940

Електроенергія

кВт/год

864

1,68

16147

161,46

27126

Дрова (W=20%)*

м3

3400

700

14,04

58,5

9828

Вугілля кам’яне (W=10%)*

т

6450

6200

3,080

113,66

19096

Дерев’яні пелети*

т

4100

8500

3,038

171,01

28730

Для прорахунків брали приміщення 100 метрів квадратних із середнім рівнем утеплення.

Тому наші висновки очевидні! Але кожен має зробити свій вибір!

Поділитися в соцмережах