Як підібрати циркуляційний насос

05.07.2021

Найпоширенішим типом обігріву приміщення є радіаторний. Він відрізняється високою потужністю, тривалим терміном експлуатації, точковим нагрівом приміщення і можливістю автоматичного регулювання, завдяки установці пристрою, який дозволить теплоносію циркулювати всередині системи. Розглянемо, як правильно вибрати циркуляційний насос для опалення та вмонтувати його в систему.

циркуляційний насос фото

Різновиди циркуляційних насосів

Циркуляційні насоси — це пристрої, що складаються з двох частин: насосна частина і електродвигун. За допомогою ротора двигуна відбувається обертання крильчатки, в результаті чого здійснюється всмоктування води і формування тиску, що дозволяє теплоносію швидко пересуватися в трубі.

Залежно від розміщення ротора, насос може бути двох видів:

  1. Мокрий. У цьому пристрої для змащення використовується рідина, що перекачується. Такий насос відрізняється безшумною роботою і можливістю керувати швидкістю рідини, яка циркулюється. Зазвичай агрегат має три режими роботи, що дозволяє забезпечити комфортну та економічну експлуатацію.
  2. Сухий. Пристрій складається з електродвигуна, обладнаного крильчаткою. Її поміщають в герметичний корпус, розташований в насосній частині. Особливістю цього типу є відсутність будь-якого контакту з рідиною, яка перекачується в системі. Циркуляційний насос сухого типу більш потужний, але відрізняється підвищеною гучністю під час своєї роботи. Тому він не підходить для установки в житлових будинках.

Вирішуючи, який циркуляційний насос вибрати для опалення, враховують те, що сухі види призначені для перекачування великих об'ємів води. Тому вони підійдуть для виробничих приміщень. Для звичайного житлового будинку ідеальним стане насос мокрого типу.

Як вибрати циркуляційний насос для опалення будинку?

Прилад, який підійде для установки в житловому будинку, відповідає наступним критеріям:

  1. Продуктивність. Цей показник розраховують в тому випадку, якщо завантаженість насоса буде мінімальною.
  2. Діаметр підключення. Зазвичай вибирають варіанти 25 або 32 мм.
  3. Висота монтажу. Зазвичай монтажний розмір насоса — 130 або 180 мм.

Як розрахувати продуктивність?

Щоб зробити розрахунки для визначення продуктивності насоса, використовують наступну формулу:

Q = N / (t2-t1), в якій

Q — продуктивність (Дж);

N — потужність котла (МВт / год);

t1 — температура подачі (на виході з котла);

t2 — температура обратки (на вході в котел).

Як розрахувати потужність циркуляційного насоса?

Існує така формула визначення її величини:

Q = 0,86R / TF-TR

Розібратися в останній формулі непросто. Тому фахівці радять враховувати, що на 10 м трубопроводу однакового діаметра береться близько 0,6 м висоти подачі циркуляційного пристрою.

Нюанси, які варто враховувати при виборі насоса

Щоб підібрати циркуляційний насос, необхідно враховувати такі моменти:

  1. Напруга електромережі. У житлових будинках зазвичай встановлюють однофазні розетки з напругою 220 Вольт. Тому сюди краще вибрати однофазний насос. Але якщо в будинку напруга в мережі дорівнює 380 В, вибирають трифазне обладнання.
  2. Максимальна температура нагріву води. Сучасні моделі насосів здатні витримувати підвищення температури теплоносія до 110 градусів. Причому, чим вищою буде температура води в системі, тим довше зможе працювати насос.
  3. Розміри. Для побутових споживачів довжина помпи може становити 13, 15 і 15 см. При необхідності встановити насос для виробничих потреб вибирають значення більше.
  4. Максимальний тиск на виході. Побутові прилади обмежені тиском до 10 бар.
  5. Електричний захист. Чим більше цифри, розташовані біля маркування, тим ефективніший захист циркуляційного насоса.

Як встановити циркуляційний насос?

Як правильно встановити циркуляційний насос в приватному будинку? Його радять монтувати поруч з котлом на зворотному трубопроводі між контурами. Щоб уникнути поломки пристрою і продовжити термін його експлуатації, важливо не здійснювати поширеної помилки — установки пристрою не в горизонтальному положенні. Клемна коробка повинна розміщуватися збоку або зверху.

правильне встановлення циркуляційного насосу

Для монтажу насоса використовують накидні гайки. А перед насосом розміщують сітчастий фільтр. Його завдання — захист крильчатки від попадання частинок, які можуть вивести її з ладу. До і після насоса потрібні кульові крани для того, щоб замінити насос в разі його поломки без необхідності зливу теплоносія з усієї системи.

Перед запуском системи опалення необхідно переконатися у відсутності в ній повітря. Як видалити повітря з циркуляційного насоса? Для цього відпускається (послаблюється затяжка) гвинт, розміщений в центральній частині приладу. Роблять це до тих пір, поки не потече вода без домішок повітря. Це ж потрібно виконати ще кілька разів протягом перших 10-15 хвилин його роботи.

Поділитися в соцмережах