Джерело безперебійного живлення та безпечна експлуатація котла

01.07.2019

Хочете використовувати свій котел безпечно? Тоді обов’зково дочитайте матеріал до кінця.

Ви користуєтесь, чи плануєте встановити твердопаливний котел. У більшості сучасних котлів процес горіння регулююється за допомогою блоку керування та турбіни, а прокачку теплоносія в системі опалення забезпечує циркуляційний насос. Для їх роботи потрібне живлення від мережі 220В. Зі зникненням напруги в розетках зупиняється робота циркуляційного насоса, що може призвести до закипання води в котлі, що в свою чергу може пошкодити всю систему опалення. А на дворі то зима!
Щоб не допустити аварії потрібно забезпечити циркуляційний насос і автоматику котла резервним живлення. Вирішити дану проблему можна встановивши джерело безперебійного живлення (ДБЖ).

Джерело безперебійного живлення — це електронний прилад, який відстежує зміну напруги в мережі і включає аварійну схему живлення від акумулятора(ів) в разі зникнення мережевої напруги 220В, або якщо мережева напруга виходить за допустимі межі. Коли напруга стабілізуєця він переключає живлення на мережу і заодно підзаряджає акумолятор. На відміну від комп’ютерних UPS, ДБЖ для котла не має вбудованого акумулятора; ємність акумулятора підбирається в кожному конкретному випадку індивідуально — залежно від споживаної електричної потужності всіх елементів котла (цирколяційного насосу, автоматики, вентилятора піддуву, ін…), і від часу, протягом якого необхідно підтримувати роботу котла в автономному режимі.
Тому вибираючи ДБЖ для котла та акумулятор до нього, Вам потрібно знати відповіді на наступні питання:

Яку електричну потужність споживає електроніка вашого котла?
Діапазон енергоспоживання котлів Альтеп 120 - 350 Вт на годину (без урахування споживчої потужності циркуляційного насоса, яку потрібно додати). Таку інформацію можна знайти в технічній документації до котла. Від величини цього параметра залежить потужність ДБЖ, яка вибирається із запасом (бажано 30%). Споживану електричну потужність можна подивитися в технічні документації котла.

Скільки часу повинен пропрацювати котел в автономному режимі?

Час автономної роботи визначається величиною ємності акумуляторної батареї, що підключається до ДБЖ: чим більше ємність акумолятора, — тим довше працюватиме. Але тут є обмеження, що накладаються технічними характеристиками самого джерела безперебійного живлення: якщо в паспорті ДБЖ зазначена максимальна ємність акумулятора 100 Агод, це означає, що акумулятор великої ємкості він просто не зможе зарядити.

При виборі ДБЖ для котла опалення слід звернути увагу на декілька важливих параметрів:
  • Форма вихідної напруги джерела безперебійного живлення повинна бути синусоїдальна. Якщо орієнтуватися на цю характеристику, то повинні підходити on-line або хороші line-interactive ДБЖ
  • Також зверніть увагу на якість напруги в мережі, від якої живиться Ваш будинок. Якщо в такій мережі великі перепади напруги, то важливою характеристикою при виборі ДБЖ є діапазон вхідної напруги — чим він ширший, тим рідше джерело безперебійного живлення буде переходити на батарею, а відповідно тим довше вона прослужить. Термін служби акумолятора напряму залежить від кількості циклів заряду-розряду.
  • Також радимо Вам звернути увагу, щоб ДБЖ мав захист від глибокого розряду і перзаряду акумоляторної батареї, так як кожен глибокий розряд батареї зменшує її ємність, і приводить до передчасного старіння.Отож, користуйтеся котлом безпечно та забезпечте його автономну роботу!
Поділитися в соцмережах