Як впливає димова тяга на процес горіння

22.03.2019

Тяга - це явище засмоктування; вихлопу від котла до виходу димової труби. Чим більша різниця температур між газами на виході котла і зовнішнім середовищем, тим більшою буде тяга.

Правильна тяга має життєво важливе значення для гарного горіння!
Якщо тяга надто мала, то димові гази неефективно видаляються назовні. Дим потрапляє всередину приміщення, вогонь розпалити важко, а паливо згорає не повністю. Неповне згорання може бути причиною виникнення небезпечного для життя та здоров’я угарного газу.
Якщо тяга надто сильна, це може стати причиною надто швидкого та неефективного згорання палива. В цьому випадку котел не використовуватиме в повній мірі свою потужність.

Від чого може зникнути тяга?
надто мале поперечне січення каміну; чим вужчий комин, тим менша тяга;

поганий технічний стан каміну; чим більш нерівномірна його внутрішня поверхня (нерівно вкладена цегла, згини, кривизна), тим більший ризик послаблення тяги. Крім того, відкладення сажі, що викликають звуження та важке проходження газів, також є частою причиною формування вибуху або пожежі в димоході.

при низхідному потоці вітру, та утворенні турбулентності в безпосередній близькості від комина, можуть утворюватися зони високого тиску, що затрудняє правильне функціонування димового каналу та може привести до потрапляння димових газів в будинок. Бічний вітер викликає зменшення тиску в комині, що може привести до різкого збільшення тяги.

Для ефективної експлуатації твердопаливного котла дотримуйтесь зазначених рекомендацій.

Поділитися в соцмережах