Як правильно облаштувати димохід

14.08.2019

Хочете користуватися твердопаливним котлом економно, безпечно та комфортно? Зверніть увагу на вибір димохідної систем. При складанні кошторису на будівництво будинку ніхто не сумнівається в тому, що в нього слід внести витрати на утеплення фундаменту, даху і стін будівлі. Однак, коли постає питання про утеплення димових труб, багато хто не розуміє для чого це потрібно.

Якщо в будинку організована система опалення з використанням твердопаливних котлів - то утеплення димових труб слід проводити в обов'язковому порядку. Це зробить роботу димоходу максимально ефективної і значно збільшить терміни його експлуатації без ремонту.Головним «ворогом» димових труб вважається конденсат. Основним завданням теплоізоляції в даному випадку є створення таких температурних умов, при яких він в порожнинах димоходів утворюватися не буде.

Давайте розберемося, чому ж з часом труби псуються. Коли ми спалюємо дрова або інші види палива, з котла в димохід разом продуктами горіння виходить пар. Частина вологи розсіюється в атмосфері, а частина - осідає на стінках труби. Конденсація вологи відбувається в результаті того, що температура димоходу і температура навколишнього повітря сильно різняться - поверхня труби гаряча, а повітря навколо холодне. Різкий перепад температур зовні і зсередини, як відомо, і призводить до утворення конденсату у великих кількостях.

information

УВАГА! Чим більше різниця температур - тим більша ймовірність випадання конденсату.

 

Також на цей процес великий вплив несе якість палива (наприклад, не можна топити сирими дровами), технологічність опалювального пристрою та інші умови. Через специфіку природного енергоносія найбільш вразливими є димоходи опалювальної системи, де в якості теплогенератора використовується твердопаливний котел.Утворений в димових трубах конденсат є сумішшю води і дуже активного кислотного розчину. Кислота утворюється як результат складних процесів, що проходять при спалюванні теплоносіїв. Саме розчин сірчаної кислоти негативно впливає на димоходи, руйнуючи їх зсередини. Крім того, якщо димохід зроблений з цегли, волога конденсату просочує кам'яні стіни. Це навіть служить причиною промерзання в разі відключення опалення. Причому води може вбратися так багато, що розташовані поруч з трубою будівельні конструкції також можуть сильно намокнути.

Утеплення димоходу сприяє тому, що так звана точка роси, йде за межі труби, тим самим і зникає сама причина утворення конденсату, а значить, сповільнюються процеси руйнування і продовжується термін експлуатації димових труб.

Конденсат - не єдина проблема неутепленого димоходу. Якщо внутрішня поверхня труби занадто сильно охолоджується, то димові гази теж втрачають свою температуру. Це неминуче позначається на тязі, що стає причиною задимленості в котельній, зниження ККД опалювальної системи або неефективної витрати палива.

Поділитися в соцмережах