Як працює автоматика для твердопаливного котла?

07.10.2021

Сучасне життя неможливо уявити без автоматизації різних процесів. Автоматикою прийнято називати комплекс приладів, що забезпечують нормальну та безперервну роботу всіляких пристроїв і апаратів. Автоматизовані системи повинні включати прилади, які будуть контролювати безпеку їх роботи. Це особливо важливо для систем опалення з твердопаливним котлом.

автоматика для тт котла

Принцип роботи автоматики твердопаливного котла

Автоматичні системи для твердопаливних котлів здатні здійснювати повний контроль за роботою обладнання, генерацією тепла і процесом обігріву приміщення. При цьому людині залишається тільки задати оптимальний рівень температури і своєчасно виконувати завантаження палива.

Автоматика здатна контролювати процес горіння в топці.

Автоматика для твердопаливного котла може включати в себе:

  1. Блок управління, або мікропроцесор. Цей пристрій можна назвати мозковим центром автоматики, оскільки його завдання полягає в аналізі всіх даних, одержуваних пристроєм від димососа, вентилятора, інших елементів системи. Від мікропроцесора залежить температура і комфорт у будинку.
  2. Вентилятор. Використовується для регулювання подачі повітря в камеру згоряння палива. Під управлінням електронного блоку він може змінювати обсяг повітря, що подається за лічені секунди.
  3. Контролер циркуляційного насоса — пристрій, що дозволяє правильно та якісно працювати котлу, ефективно використовувати енергію для нагріву.

підключення автоматики для твердопаливного котла

Використання автоматики для твердопаливного котла дозволяє підтримувати на одному рівні задану користувачем температуру. До інших достоїнств також відносять можливість застосування будь-якого твердого палива і поліпшення процесу його згоряння.

Як працює регулятор тяги?

Принцип роботи пристрою полягає в управлінні повітряними потоками. Алгоритм його дії наступний:

  1. Під час горіння палива відбувається нагрівання і розширення теплоносія, який діє на виконавчий механізм, стискаючи пружину.
  2. В результаті відбувається ослаблення ланцюжка, що призводить до закриття заслінки і зменшення перетину на виході. Таким чином кількість повітря, яке надходить в топку, зменшується, тому процес горіння також сповільнюється.
  3. Через зменшення інтенсивності горіння поступово відбувається охолодження і звуження теплоносія. Це призводить до того, що пружина повертається в початковий стан.
  4. Після того, як горіння в топці припиняється, пружина приводить до повного відкриття дверцят.

регулятор тяги для котла

Чи варто ставити автоматику на твердопаливний котел?

Відповідаючи на питання, чи потрібна автоматика для твердопаливного котла, фахівці одностайно дають позитивну відповідь. Завдяки їй вдається не тільки автоматизувати процес обігріву приміщення і постійно підтримувати бажану температуру, але ще й зменшити кількість використовуваного палива.

Поділитися в соцмережах