Як правильно вибрати бойлер?

08.10.2021

Бойлер можна назвати незамінною технікою для дому. Він дозволяє не залежати від роботи комунальних служб і завжди мати в крані гарячу воду. Також водонагрівач допомагає заощадити, оскільки вартість електроенергії, яку доведеться витратити на підігрів 1 куба води, виходить на порядок нижче ціни 1 куба при центральному водопостачанні. А для власників заміських будинків, де є тільки підведення холодного водопостачання, покупка бойлера стане єдиним способом забезпечити себе гарячою водою. Але якою б не була причина його покупки, необхідно знати, як правильно підібрати бойлер? Саме про це й поговоримо далі у статті.

бойлер для квартири

Як підібрати об'єм бойлера?

Перше, на що потрібно звернути увагу при виборі цього устаткування — об'єм бойлера. Для визначення даного параметра необхідно виходити з таких факторів:

 • кількість осіб, які будуть користуватися гарячою водою;
 • число точок водозабору (ванна, кухонна мийка, раковина у ванній і т. д.);
 • бажана температура води;
 • середній час прийняття водних процедур;
 • допустимий час очікування підігріву нової порції води.

як підібрати об'єм бойлеру для квартири

В середньому для однієї дорослої людини потрібно до 30-50 літрів гарячої води.

Друге, на що слід звернути увагу, вибираючи бойлер для дачі або квартири — місце, де він буде встановлений. Для об'ємного бака потрібно більше вільного простору. При цьому великі моделі коштують на порядок дорожче маленьких водонагрівачів.

Для розрахунку оптимального обсягу бака також можна скористатися наступною формулою:

Р * (t ° - t1) / (t2 - t1), у якій

Р — кількість рідини, необхідна сім'ї на день.

Для визначення цього показника необхідно врахувати основні напрямки використання води. Наприклад, щоб прийняти душ протягом 1 хвилини, достатньо 5 літрів. Якщо ж процедура займає 10 хвилин, а в родині всього 4 людини, то кількість рідини дорівнюватиме 5 * 10 * 4 = 200 літрів на добу.

t ° — показник температури гарячої води на виході з крану.

Оптимальна температура води, щоб її не потрібно було змішувати з холодною, становить 38 градусів. Цей показник може дещо відрізнятися в залежності від уподобань домочадців.

t1 — вхідна температура води. Зазвичай у літній час вона дорівнює 16 градусам, взимку — близько 9 градусів.

t2 — температура нагріву. Цей показник може досягати 85 і більше градусів.

Як вибрати бойлер для дому за формою корпусу?

Корпус електричного бойлера може мати різну форму:

 1. Циліндр. Завдяки тому, що зробити такий бойлер найпростіше, їх вартість найдоступніша. До того ж циліндричні варіанти найпоширеніші, тому користувач має можливість підібрати для себе будь-який варіант, виходячи з його функціональності, об'єму та інших критеріїв.
 2. Slim-бойлери — мають компактний та привабливий зовнішній вигляд. Займають мінімум вільного простору. У такій моделі спрощений контакт холодної та підігрітої води, тому нагріватися вона буде швидше.
 3. Прямокутні моделі. Мають потовщений ізоляційний шар, що забезпечує істотну економію. Вони ідеально вписуються в ніші та відрізняються високою технологічністю.

Сухий чи мокрий ТЕН

Трубчастий нагрівач електричного бойлера для приватного будинку може бути:

 1. Мокрим. Має форму вигнутого нагрівального елементу, що нагадує звичайний кип'ятильник, занурений у воду. Основною перевагою такого бойлера є його дешевизна. Однак дане обладнання не можна назвати дуже надійним, тому що через контакт з водою на його поверхні буде поступово формуватися накип. Тому, якщо якість води погана, змінювати цей нагрівальний елемент доведеться дуже часто. Крім того, такий бойлер може битися струмом.
 2. Сухим. Такий водонагрівач вважається найнадійнішим, тому що він повністю ізольований від води спеціальною колбою. Це забезпечує йому захист від формування накипу і пробоїв. Але вартість такого бойлера буде майже в 2 рази вища. До того ж, якщо він вийде з ладу, можна зіткнутися з проблемою пошуку нового тена.

сухий та мокрий ТЕН для бойлеру

Яке вибрати покриття для бака?

Бак водонагрівача може бути зроблений з таких матеріалів:

 1. Емальована сталь. У кожного виробника є свій власний склад емалі, що дозволяє надійно захищати ємність від корозії. Але яким би це покриття не було, завжди існує ймовірність розтріскування емалі при перепадах температури. Деякі виробники обладнують свою продукцію магнієвим анодом — приладом, здатним «забирати» корозію на себе. Але термін служби анода зазвичай становить кілька років, після чого його потрібно змінювати, а вартість такого пристрою велика.
 2. Нержавіюча сталь. Такому матеріалу руйнування від дії води не страшне. При цьому навіть його не можна назвати абсолютно безпечним. При виготовленні бака використовується зварювання. Структура металу на зварювальному шві може порушуватися, що не виключає можливості формування у цих місцях корозії. Винятком стане використання високотехнологічного зварювання. При цьому вартість такого водонагрівача буде досить високою.

Як залежить час нагріву води від потужності ТЕНу?

Чим вища потужність ТЕНу водонагрівача, тим швидше буде нагріватися вода у ньому. В середньому на нагрів до оптимальної температури йде від 15 хвилин до 3 годин.

Однак тут є деякі нюанси. Чим вищим буде показник потужності водонагрівача, тим більше вимог пред'являється до електричної мережі, розеток та автомату. Нерідко їх доводиться міняти спеціально. Тому перед тим, як вибрати електричний бойлер для квартири, потрібно добре подумати. Чи варто брати потужну модель і переробляти ремонт або краще віддати перевагу слабшому пристрою, але витрачати більше часу на очікування нагріву води.

Чи можна підключити бойлер до твердопаливного котла?

До твердопаливного котла Altep можна підключити бойлер непрямого нагріву. Він являє собою бак великого об'єму із вбудованим теплообмінником всередині. Підігрів води відбувається від котла, підключеного до водяного контуру.

Існує два варіанти підключення бойлера до твердопаливного котла:

 1. Із застосуванням триходового клапана. У цьому випадку робиться два контури: один для системи опалення, другий — для нагріву води. На виході з твердопаливного котла після насоса монтується трьохходовий клапан. Він підключений до термостата і при необхідності змінює потік, переводячи його на радіатор. Коли вода у бойлері холодна, клапан перемикається на її нагрівання. Після того, як вона підігріється до певної температури, теплоносій знову перемикається на систему опалення.
 2. З використанням двох циркуляційних насосів. Схема підключення практично така ж, як і в першому випадку, тільки тут відсутній клапан, а замість нього вмонтований насос, підключений до термостата.

як підключити бойлер до твердопаливного котла

Як вибрати бойлер для нагріву води залежить від безлічі критеріїв. Але взявши до уваги їх всі, вдасться вибрати оптимальне обладнання, яке зможе забезпечити вашу сім'ю гарячою водою.

Поділитися в соцмережах