Як правильно підключити теплу підлогу до котла

08.09.2021

Останнім часом для опалення приміщень все частіше використовують теплі підлоги. Щоб такий варіант обігріву був ефективним, необхідно розібратися, як підключити теплу підлогу до котла. Адже саме від цього буде залежати надійність, безпека та ефективність застосування обладнання.

підключення теплого полу до твердопаливного котла

Які можуть бути проблеми при підключенні?

Незважаючи на зручність та ефективність теплої підлоги, при її підключенні до котла, що працює на твердому паливі, можуть виникнути деякі проблеми:

  1. У обладнання, що працює на твердому паливі, на відміну від газового може бути відсутнім автоматична система регулювання циркуляції теплоносія. Тому для забезпечення стабільної температури подачі теплоносія додатково необхідно монтувати циркуляційний насос.
  2. Навіть якщо циркуляційний насос встановлено, не виключений варіант його зупинки. Це може статися у разі його поломки або ж відключення електрики. В результаті теплоносій всередині системи може закипіти. А підвищення тиску в системі загрожує аварією. Навіть якщо котел здатний витримати високі показники температури й тиску, при підвищенні температури теплоносія до 100 градусів і вище може відбутися пошкодження пластикових труб.

Тому при підключенні теплої підлоги до твердопаливного котла важливо, щоб безперервно відбувався процес віддачі тепла.

Способи підключення водяних теплих підлог до твердопаливного котла

Існує кілька способів підключення теплої підлоги до котла, що працює на твердому паливі. Кожен з них має свої особливості.

Схема підключення з теплоаккумулятором

Щоб водяна тепла підлога, що працює від твердопаливного котла, виявилася максимально надійною та ефективною, в систему монтують теплоаккумулятор. Розширювальний бак буде компенсувати розширення рідини всередині системи. Щоб забезпечити регулювання теплоносія, в системі встановлюється розподільна гребінка.

В даному випадку теплоаккумулятор буде приймати на себе надлишок тепла і забезпечувати захист від підвищених температур, регулюючи температуру подачі теплоносія в контур. Завдяки використанню буферного бака додатково можна заощадити на паливі, зменшивши його споживання.

тепла підлога від котла

Вибираючи такий варіант підключення, необхідно враховувати, що:

  1. Для монтажу, підключення та обслуговування буферного бака потрібен додатковий вільний простір.
  2. Установка теплоаккумулятора потребує додаткових витрат. Залежно від обсягу бака його вартість варіюється від 600 до 1000 доларів.

Схема підключення з додатковими радіаторами

У зв'язку з відсутністю вільної площі для установки розширювального бака або при відсутності фінансів іноді скористатися попереднім варіантом підключення неможливо. В такому випадку використовують метод розведення з чавунним радіатором. Його основне завдання полягає у видаленні надлишкового тепла.

підключення теплої підлоги від твердопаливного котла

Наприклад, при виході з котла температура теплоносія може досягати 75 градусів. При цьому на виході з радіатора вона не буде перевищувати 40 градусів. Щоб можна було раціонально використовувати тепло, необхідно заздалегідь продумати місце розміщення чавунної батареї. Це дозволить уникнути тепловтрат.

Такий спосіб використовується нечасто через те, що вимагає постійного контролю за температурою теплоносія в системі.

Якщо ви сумніваєтеся, який з варіантів підходить саме вам, слід звернутися за допомогою до професіонала. Він підбере оптимальний спосіб підключення теплої підлоги до ТТ-котла, враховуючи всі нюанси.

Поділитися в соцмережах