Як заощадити до 35% на придбання котла

25.04.2020

Є потреба купити котел - не вистачає коштів…? Знайома ситуація.

Звертаємо Вашу увагу на те, що в Україні діє програма «Теплих кредитів»!  У 2020 році на програму виділено 400 млн грн, з них 202,2 млн грн призначено на відшкодування населенню витрат, пов'язаних з енергоефективними заходами, 190 млн грн – на компенсацію витрат ОСББ на термомодернізацію приміщень, 7,7 млн грн – на відшкодування придбання твердопаливних котлів.

Уповноваженими на видачу «теплих кредитів» у рамках програми є  4 державні банки: ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк.

Скільки компенсують?

 • Розмір відшкодування на придбання твердопаливних котлів для фізичних осіб становить 20% від суми кредиту, але не більше 12 тис.грн.
 • 35% (але не більше 14 тис.грн) на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів для власників приватних будинків, а також фізичних осіб, яким призначено субсидію.
 • Об’єднання співвласників житла та житлові кооперативи також зможуть отримати відшкодування із держбюджету у розмірі 40-70% від суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. у розрахунку на одну квартиру). Додаткові компенсації надає місцева влада.

Порядок дій для отримання «теплого кредиту»:

    1. Визначитись з моделлю твердопаливного котла Альтеп, отримати рахунок-фактуру.
    2. Подати в банк визначений перелік документів для отримання кредиту.
    3. Якщо документи та товар відповідають всім вимогам програми, банк ухвалює рішення про видачу кредиту. Позичальник має сплатити перший внесок (10% вартості товару) та комісію банку. Після цього банк перераховує кредитні кошти на рахунок продавця.
    4. Отримати товар від продавця та надати банку акт прийому-передачі або видаткову накладну, цим самим підтвердити цільове використання кредитних коштів.
    5. Встановити енергоефективне обладнання та надати банку акт виконаних робіт.
    6. Отримайте відшкодування від держави на рахунок, відкритий у банку. Загалом цей процес займає до 2 місяців

Нагадуємо, що у рамках програми ви зможете придбати не тільки котел, але і додаткове обладнання та матеріали до нього. З орієнтованим переліком енергоефективного обладнання та матеріалів можна ознайомитись на сайті Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України - http://saee.gov.ua/sites/default/files/perelick_materialiv/Perelik.Vidkoreg.pdf

Також продовжують діяти місцеві програми здешевлення «теплих кредитів», за якими надається додаткова компенсація (з місцевих бюджетів) по тілу кредиту або відсотках.

Для отримання консультацій щодо програми «теплих кредитів» звертайтеся до спеціалізованого Call-центу Держенергоефективності за тел.:

+38 050-606-77-19

+38 098-487-50-14

Поділитися в соцмережах